Gratis fragt på ordrer over 499 kr.

Hurtig levering 1-5 dage

Plus size størrelser fra 42-62

Vi er E-mærket & 4,5 stjerner på Trustpilot

0
BLIV INSPIRERET - Eget design - Dansk systue

LauRie Kelly regular – Støvet khaki lang buks med lommer

Varenr. 27316-54000

Denne vare er p.t. ikke på lager og er derfor ikke tilgængelig.

Gratis fragt på ordrer over 499 kr.

Hurtig levering 1-5 dage

Plus size størrelser fra 42-62

Vi er E-mærket & 4,5 stjerner på Trustpilot

LauRie – REGULAR Kelly 27316-5400

Flot støvet khaki lang buks i den kendte Kelly model.

Buksen som har en fantastisk pasform med masser af stræk
som former sig efter kroppens kurver og former
har elastik i taljen – forlommer – bæltestropper

Rigtig god og rummelig pasform
En buks man ikke mærker man har på.
Ingen skadelige kemikalier
Smart buks til hverdag men også smart til fest.

Benlængde 79 cm

STANDARD 100 by OEKO-TEX® certificering nr. 1676-252 DTI

68% bomuld 29 % polyester 3% elastan

Størrelse

50, 56

Størrelse4244464850525456
Hofte104112116124128132144148
Hofte med stræk114122126134138142154158
Lårvidde hertil stræk6062646668707880
Brede forneden3638383838404042
Skridtlængde8282828282828282